Wszystko o odchudzaniu

Diety krótkoterminowe nie działają
Przede wszystkim ciało rozstaje się z wodą, a dopiero potem z komórkami tłuszczowymi. Powolna utrata masy ciała wiąże się z wygodnym trybem jedzenia bez postu i stresu, dzięki czemu dieta jest łatwiej tolerowana. Szybka utrata masy ciała negatywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego i jest obarczona zakłóceniami żywieniowymi i zestawem dodatkowych kilogramów.

Osoby z nadwagą mają normalny metabolizm
Osoby z nadwagą wydają więcej energii. Każdy ruch i obrót kosztuje ich o kilka kalorii więcej. Badania wykazały, że metabolizm osób otyłych jest mniej więcej taki sam jak u osób szczupłych.

Przyrost masy ciała-długi proces
Przyrost masy ciała jest długim procesem, podobnie jak utrata masy ciała. Jeśli po kawałku ciasta skala pokazała + 300 gramów-to woda, a nie tłuszcz. Rano waga wróci do normy. Aby zdobyć, konieczne jest systematyczne zakłócanie równowagi KBJU i przejadanie się.

Aromaterapia pomaga schudnąć
Istnieją smaki, które wysyłają sygnały o nasyceniu do mózgu. Na przykład zapach mięty pieprzowej, jabłek i bananów. Trzymaj butelkę olejku eterycznego na stole roboczym i od czasu do czasu przynieś ją do nosa w przypadku ataków silnego głodu. Wybierając jabłko lub banana jako przekąskę, spróbuj żuć je tak wolno, jak to możliwe, aby przedłużyć smak.

Idealna przekąska-orzeszki piniowe
Brytyjscy naukowcy odkryli: orzeszki piniowe przyczyniają się do produkcji cholecystokiny – hormonu, który wysyła sygnał sytości. Pod względem wartości odżywczej przewyższają warzywa, owoce, chleb i mięso. Dodatkowy bonus: orzeszki piniowe zawierają witaminy A, B, C, D, E, garbniki, błonnik i węglowodany.

Właściciele psów wolniej przybierają na wadze
Naukowcy z University of Michigan oszacowali, że właściciele zwierząt domowych wykonują o 34% więcej ruchów dziennie! Spacer z psem to świetny ładunek cardio, który trzykrotnie zwiększa zużycie energii.


Na diecie dozwolone jest słodkie
Dla większości słodki jest nagrodą. Z tego powodu najmniejszy stres "zacina się" cukierkami. Umiarkowane spożycie słodyczy nie wpłynie na sylwetkę. Preferuj ciemną czekoladę i owoce. Pamiętaj, że wypieki PP i naturalne cukierki wykonane z suszonych owoców są nie mniej kaloryczne niż tradycyjne desery. Nie daj się ponieść emocjom!

Niedobór wapnia zwiększa apetyt
Specjaliści Lavala School of Medicine przeprowadzili badanie: podzielili kobiety podatne na pełnię na dwie grupy i zaproponowali różne wzorce żywieniowe. Podstawą menu pierwszej grupy były produkty o wysokiej zawartości wapnia, druga – o niskiej zawartości wapnia. Rezultat: menu wzbogacone wapniem pomaga schudnąć kilka razy szybciej.

Późna kolacja nie wpływa na sylwetkę
Główna zasada odchudzania: wydatek energetyczny jest większy niż spożycie kalorii. Ostatni posiłek powinien być nie później niż 3 godziny przed snem. Jeśli jesteś "sową", późny obiad jest nie tylko dopuszczalny, ale także wskazany (ludzie z różnymi rytmami okołodobowymi mają inny tryb metabolizmu).

Przedłużające się diety są nieskuteczne
Naukowcy z University of California udowodnili: długotrwałe stosowanie diety zmniejsza jej skuteczność. Aby nadal schudnąć, konieczne jest urozmaicenie menu i ćwiczenie regularnej aktywności fizycznej.

Produkty o ujemnej kaloryczności nie istnieją
Powszechny mit: trawienie niektórych pokarmów (na przykład selera) wymaga więcej kalorii niż dostarczają. Niektóre warzywa i owoce pomagają przyspieszyć metabolizm: rzodkiewki, brokuły, grejpfruty, szparagi, marchew i inne. Ich kaloryczność dąży do zera. Jedząc tłuste jedzenie, nie możesz schudnąć!

Liczenie "płynnych kalorii"
Osoby siedzące na diecie skrupulatnie liczą każdą kalorię, zapominając o dodaniu herbaty, kawy, soków. Filiżanka standard latte 500 ml - 256 kcal, Fresha – 180! Jeśli twoim celem jest utrata wagi, pij wodę z klinem cytrynowym i gałązką mięty.

Godzina deseru – 17.00
Francuski dietetyk Alain Delabaut jest pewien: przyczyną nadwagi jest niezdolność do "słuchania" ciała. Hormony są wytwarzane zgodnie z dziennym "harmonogramem". Szczyt syntezy kortyzolu biorącego udział w trawieniu to poranek. Dlatego Alain radzi jeść więcej tłuszczu na śniadanie.
Szybkie węglowodany są lepiej wchłaniane wieczorem-wraz z nimi aminokwas tryptofan jest dostarczany do mózgu i wspomaga produkcję serotoniny – hormonu szczęścia. Chroni to przed zakłóceniami żywieniowymi przed snem. Delabeau mówi: "najlepszy czas na deser: 16.00-17.00".

Zimą łatwiej schudnąć
Zimą wielu wraca do zdrowia. Powód: zmniejszenie aktywności ruchowej, a nie spowolnienie metabolizmu (kolejny powszechny mit!). W temperaturach poniżej zera tempo metabolizmu wzrasta (w celu wytworzenia ciepła), a kalorie są spalane szybciej.

Mężczyźni szybciej tracą na wadze
Naukowcy ustalili: mężczyźni tracą na wadze dwa razy szybciej. Powód: hormony przygotowujące organizm do ciąży biorą udział w regulacji metabolizmu kobiet. Kiedy nie otrzymuje kalorii, każdy otrzymany produkt jest odkładany jako rezerwa, przekształcając się w podskórną tkankę tłuszczową.

Brak snu prowadzi do przybierania na wadze
Podczas snu organizm wytwarza leptynę-hormon, który stymuluje metabolizm i mechanizm głodu / sytości. Ciągły brak snu prowadzi do jego braku. Konkluzja: zaburzenie metabolizmu.

10-minutowe ćwiczenia a dodatkowe kilogramy
Codzienne ćwiczenia przez 10 minut zmniejszają ryzyko raka o 11%, normalizują ciśnienie i pomagają spalić do 300 kcal. Ładowanie można zastąpić chodzeniem-tlen sprzyja rozkładowi tłuszczu.

Rośliny strączkowe pomagają łatwiej zmienić dietę
Rośliny strączkowe pozwalają uniknąć zakłóceń pokarmowych. Efekt osiąga się dzięki niskiej szybkości trawienia. John Sievenpiper (St.Michael ' s Hospital w Toronto) udowodnił: jedząc jedną porcję roślin strączkowych dziennie, nie doświadczają ostrych ataków głodu w ciągu dnia.

Wszystkie diety są takie same
Takie oświadczenie złożyła grupa naukowców pod kierownictwem Bradleya Johnstona (Kanada). Naukowcy przeanalizowali 48 badań, których uczestnicy przestrzegali różnych wzorców żywieniowych. Niezależnie od wybranej diety średnia utrata masy ciała wynosiła 8-9 kilogramów w ciągu 6 miesięcy.

Sól i dieta-niezgodne
Jeden gram soli zatrzymuje 100 g wody. Dzienna dawka – 10 g (odpowiada ćwierć łyżeczki). Chlorek sodu (sól) znajduje się w żywności: mięsie, warzywach, twarogu i zbożach. Wraz z nimi połowa normy wchodzi do organizmu, a nie więcej niż 5 g pozostaje do podsalania potraw.

Monodiety są niebezpieczne
Monidiety – stosowanie jednego produktu (gryka, ryż, kefir) przez określony czas. Taka zmiana diety daje tymczasowy wynik. W stresującej sytuacji organizm blokuje wszystkie źródła wydalania tłuszczu, a po zakończeniu diety waga zacznie rosnąć. Na mono-dietach schudnij dzięki eliminacji płynów i spalaniu masy mięśniowej!

Ziołowe herbaty odchudzające nie działają
Większość z nich działa jako silny środek moczopędny. Tracisz wagę, pozbywając się płynów. Stale spożywając herbaty ziołowe, istnieje ryzyko dysfunkcji układu wydalniczego.


Mniej kalorii-zdrowsze jedzenie?
W przypadku oliwy z oliwek, lnu i innych olejów roślinnych ta zasada nie działa. Ich wartość energetyczna przekracza 600kcal na 100 gramów! Jednocześnie dietetycy zalecają, aby nie rezygnować z olejków podczas diety – poprawiają metabolizm i obniżają poziom cholesterolu.

Kremy antycellulitowe nie pomagają schudnąć
Wszystkie kremy, maści i żele spalacze tłuszczu dają efekt w połączeniu z odpowiednią dietą i regularną aktywnością fizyczną. Zawierają olejki eteryczne, które poprawiają krążenie krwi, ale nie spalają tkanki tłuszczowej.

Dni postu są bezużyteczne przy odchudzaniu
Przejście do trybu spalania tłuszczu zajmuje organizmowi co najmniej 72 godziny. Codzienny POST pozwala pozbyć się nadmiaru płynu. Po dniach postu waga wraca z pierwszym obiadem! Dietetycy mówią: "nie można utrzymać normalnej wagi, głodząc jeden dzień w tygodniu i łamiąc zasady PP pozostałe 6".

Nie musisz ćwiczyć codziennie
Ćwiczenia są obowiązkowe. Ale ciało potrzebuje czasu na naprawę mięśni – rób przerwy. Optymalny harmonogram: 4 razy w tygodniu przez 30 minut z naprzemiennymi intensywnymi, umiarkowanymi, siłowymi i aerobowymi ćwiczeniami. Pomoże to spalić od 50 do 100 gramów tłuszczu tygodniowo.

Regularnie ćwicząc, musisz przestrzegać prawidłowego odżywiania
Ciągle odwiedzając siłownię, ale zakłócając dietę, nie możesz stracić wagi. Spalanie kalorii zawartych w jednej kanapce z białym chlebem, masłem i serem wymaga 60 minut aktywności fizycznej, a kotlet wieprzowy z puree ziemniaczanym to 20 kilometrów biegu.

Jednorazowy post nie "przełącza" organizmu w tryb spalania kalorii
W dni postu, kiedy ograniczasz się do kilku litrów wody dziennie, tempo metabolizmu zwalnia. Nie dzieje się to natychmiast – po 60-70 godzinach braku jedzenia. Kiedy znów zaczniesz jeść, metabolizm działa wolniej, a cały nadmiar odkłada się w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej.Nie można określić zawartości tłuszczu w żywności " na oko»
Masło roślinne i masło, margaryna - "tłuszcze gatunkowe", które są bardzo kaloryczne. Istnieją pokarmy zawierające" Ukryte " lipidy. Na przykład w sałatce warzywnej-20 kcal, ale jeśli doprawisz ją łyżeczką oliwy z oliwek, wartość energetyczna wzrośnie do 65 kcal na 100 g.wynik: danie z 70% tłuszczu w kompozycji. Kontroluj to!

Formuła wagi: wzrost minus 110 nie działa!
Formuła idealnej wagi została wymyślona 100 lat temu przez francuskiego antropologa Paula Brocka. Współcześni dietetycy są sceptyczni: nie bierze pod uwagę indywidualnych cech organizmu (na przykład obecności/braku masy mięśniowej). Dziś bardziej istotna jest formuła BMI: waga podzielona przez wzrost do kwadratu. Dla kobiet optymalna liczba waha się od 19 do 24.

Cellulit i nadwaga to nie to samo
Cellulit jest konsekwencją zaburzeń hormonalnych lub metabolizmu wody i soli. Przyczyny nadwagi są większe: siedzący tryb życia, przejadanie się, nieprzestrzeganie równowagi KBZU i inne.

Nadwaga nie jest związana z dziedzicznością

Silvets

Garcinia Cambogia Actives

Acai Berry Extreme

African Mango

Green Coffee 5K

Fast Burn Extreme

Green Barley Plus

Designed with ‌

Offline Website Builder
Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno prosimy o przeczytanie do końca tej informacji – dotyczy ona plikow cookies Polityka cookies.